Lata 2016 - 2017

  Do zadań, jakie postawiono przed drużyną KRAM Start Elbląg w sezonie 2016/17 było utrzymanie się w czołówce PGNiG Superligi Kobiet. Skład drużyny w zdecydowanej większości oparty był na zawodniczkach grających w poprzednim sezonie. Zespół zasiliły: Aleksandra Stokłosa (MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz, Dominika Grobelska (KPR Jelenia Góra), Klaudia Powaga (Metraco Zagłębie Lubin). W trakcie sezonu do I ligowego Sambor Tczew zostały wypożyczone Alicja Klarkowska (bramkarka) i Dominika Hawryszko (rozgrywająca). Z drużyną Startu Elbląg postanowiły się rozstać: Sylwia Matuszczyk (MKS Selgros Lublin), Anna Pinda (KSS Kielce), Natalia Warywoda (Kwidzyn) Ewa Sielicka i Paulina Romanowicz zakończyły karierę. Sztab trenerski pozostał taki sam w osobach Justyna Stelina (kierownik) i Andrzej Niewrzawa (trener), natomiast nowym masażystą klubowym został Krzysztof Garczarczyk.

Przygotowania do nowego sezonu drużyna KRAM Start Elbląg, pod okiem szkoleniowców, rozpoczęła zgrupowaniem sportowym w Cetniewie oraz wzięła udział w trzech turniejach min. w Gdańsku, Kościerzynie i Elblągu. Patronat honorowy nad turniejem w Elblągu, rozgrywanym w sierpniu 2016 roku objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin. Kolejna edycja świątecznego turnieju, również w Elblągu odbyła się w grudniu a patronat honorowy nad turniejem objęli: Witold Wróblewski Prezydent Miasta Elbląg i Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W turnieju tym udział wzięły cztery zespoły w tym młodzieżowe reprezentacje Polski i Chin.

Drużyna KRAM Start Elbląg w sezonie 2016/17 wystąpiła w europejskich pucharach Challenge CUP. Rozegrała mecze w trzech rundach: z austriackim UHC Mullner Bau Stockerau, ABU BAKU z Azerbejdżanu i zakończyła swój udział w ćwierćfinale z drużyną z Czech DHCSokol Poruba.
W nadchodzącym sezonie PGNiG Superligi Kobiet zmieniono system rozgrywek, dotychczasowy system play-off został zastąpiony podziałem na dwie "szóstki". Pierwsza szósta walczyć będzie o medale, natomiast zespoły z miejsc 7-12 bronić będą się przed spadkiem.

Drużyna została wzmocniona, postawiono przed nią jasny cel. który został osiągnięty. Nowy system rozgrywek, podział na dwie "szóstki" z zaliczeniem punktów z poprzednich rund, spowodował walkę do ostatniego meczu a ostateczne rozstrzygnięcia zapadły w ostatniej kolejce.  Podopieczne Andrzeja Niewrzawy w sezonie 2016/17 rozegrały 32 mecze i zanotowały: 22 zwycięstwa, 1 remis i 9 porażek.

Elbląska drużyna KRAM START Elbląg po 17 latach wróciła na podium rozgrywek, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski, zakwalifikowała się do finału PGNiG Pucharu Polski, zdobywając II miejsce oraz w rozgrywkach Challenge CUP dotarła do ćwierćfinałów.

12 czerwca 2017 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze członków EKS START Elbląg, na którym podsumowano wyniki sezonu 2016/17 oraz zatwierdzono sprawozdanie finansowe za rok 2016. Ponadto podjęto uchwałę o powołaniu przez stowarzyszenie sportowej spółki akcyjnej KRAM START Elbląg SA, zobowiązując Zarząd do podjęcia wszelkich kroków prawnych w celu powołania w/w spółki akcyjnej.

PGNiG SUPERLIGA

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. - EKS START Elbląg

Piotrków Trybunalski

Sobota, 01 Wrzesień godzina

25

26

Niestety nie udało się drużynie KRAM Startu powtórzyć sukcesu sprzed roku. W sobotę, w hali przy ul. Grunwaldzkiej 135, KRAM Start przegrał przed własną publicznością z drużyną ENERGA AZS Koszalin i ostatecznie zajął czwarte miejsce w rozgrywkach PGNiG Superlig Kobiet w... więcej »
Rehasport Clinic

KLUB

historia

Zarząd

Drużyna

hala

LIGA

terminarz

tabela

puchar

MULTIMEDIA

video

foto

AKTUALNOSCI

SPONSORZY

KONTAKT

KLUB KIBICA

SKLEP

Projekt oraz realizacja Agencja Reklamowa aktywwwni.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.

stat4u