Lata 2015 - 2016

Elbląski Start sezon 2015/2016 rozpoczął w diametralnie zmienionym składzie. W drużynie pojawiło się wiele nowych zawodniczek, a poprowadził je, wraz z Justyną Steliną nowy trener Andrzej Niewrzawa. Ciężko było przewidzieć jak nowa drużyna, w której średnia wieku wynosi zaledwie 23 lata, rozpocznie sezon, dlatego celem jaki jej wyznaczono było minimalnie szóste miejsce. Jak się później okazało nowy szkoleniowiec stworzył zgrany kolektyw, który rewelacyjnie rozpoczął ligę. Czwarte miejsce zdobyte w sezonie 2014/15 kwalifikowało zespół do gry w europejskich pucharach, Zarząd Klubu zgłosił drużynę do europejskich rozgrywek Challenge CUP w sezonie 2015/16.
 Oprócz trenera Zarząd zatrudnił kilka nowych zawodniczek. Pomiędzy słupkami pojawiła się Sołomija Szywerska (wcześniej Pogoń Szczecin), na kole Sylwia Matuszczyk (Energa Koszalin), na rozegraniu Paulina Muchocka (Energa Koszalin), Ewa Andrzejewska (Vistal Gdynia), Patrycja Świerżewska, Aleksandra Kwiecińska (obie SMS Płock, młodzieżowe reprezentantki Polski), na skrzydle Magdalena Balsam (Vistal Gdynia) i Anna Pinda (Korona Handball Kielce) oraz w trakcie sezonu została wypożyczona bramkarka Natalia Warywoda (MTS Kwidzyn) z powodu zakończenia kariery sportowej Ewy Sielickiej. Z drużyną trenowały również  podopieczne Jerzego Ringwelskiego z MKS Truso Elbląg: Alicja Klarkowska, Dominika Hawryszko, Maria Michalska, Daria Gerej , Paulina Romanowicz oraz Karolina Tchórzewska.

Start rozpoczął treningi 13 lipca i przez tydzień  pracował w Elblągu. 20 lipca drużyna wyjechała na ośmiodniowy obóz do Wałcza. Pozostała część przygotowań była prowadzona na elbląskich obiektach sportowych. W dniach 7-9 sierpnia elblążanki wzięły  udział w turnieju organizowanym przez Łączpol Gdańsk, w którym oprócz gospodarza zagrali: DHK Banik Most (mistrz Czech),Egle Sviesa Wilno (mistrz Litwy), HC Gomel (wicemistrz Białorusi), Vistal Gdynia, Energa Koszalin, UKS PCM Kościerzyna, zajmując czwarte miejsce.
 W dniach 21-23 sierpnia EKS Start Elbląg był gospodarzem turnieju O Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Gustawa Marka Brzezin i  w którym zagrały:  reprezentacja Chin, Łączpol Gdańsk, Energa Koszalin, Vistal Gdynia oraz MKS Lublin, zajmując czwarte miejsce.  Oprócz tego w grudniu w dniach 19-20 EKS START Elbląg był organizatorem świątecznego  Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Warmii i Mazur, w którym ostatecznie zajął drugie miejsce.
EKS START Elbląg zakończył ostatecznie swoje rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet w sezonie 2015/16 na czwartym miejscu. Wystąpił również w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski, w którym musiał uznać wyższość, podobnie jak przed rokiem, Mistrza Polski drużyny MKS Selgros Lublin. Należy także dodać, że EKS START Elbląg po 15 latach wystąpił w europejskich pucharach rozgrywek Challenge CUP, w których dotarł aż do półfinałów. Drużyna EKS START Elbląg w europejskich rozgrywkach pokonała słoweńską Ajdovścinę 26:22 i 28:22 i turecki IZMIR 29:25 i 19:21, natomiast w półfinale przegrała z hiszpańską Rocasa Gran Canaria 24:25 i 22:22  (zabrakło dwóch bramek do awansu do finału). Podsumowując drużyna EKS START Elbląg w sezonie 2015/16 rozegrała 40 spotkań:
PGNiG Superliga Kobiet - w rundzie zasadniczej 22 spotkania – 16 meczy wygranych, 5 przegranych i 1 remis – 3 miejsce po rundzie zasadniczej,
Play-off  9 meczy – 2 zwycięstwa, 7 porażek – czwarte miejsce w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet
PGNiG Puchar Polski – 3 mecze, 1 zwycięstwo , 2 porażki
Challenge Cup – 6 meczy, 3 zwycięstwa, 2 porażki i 1 remis.
W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek w Polsce na drugim miejscu uplasowała się Sylwia Lisewska, która zdobyła 169 bramek a Joanna Waga zajęła 15-te miejsce zdobywając 123 bramki.
18 lutego 2016 roku odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze EKS START Elbląg na którym wystąpiła konieczność powołania nowego Zarządu w związku ze złożoną rezygnacją z pełnionej funkcji Prezesa Zarządu Pana Pawła Jankowskiego 31.01.2016r.
Powstała również Rada Sponsorów z jej przewodniczącym, którym został Pan Paweł Jankowski.
6 czerwca 2016r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze EKS START Elbląg, podczas którego udzielono absolutorium Zarządowi klubu za rok 2015 oraz decyzją Walnego Zebrania wybrano nowy Zarząd w składzie:
Stanisław Tomczyński - Prezes Zarządu
Mariusz Iwankowski - Wiceprezes Zarządu
Tomasz Osiowski - Wiceprezes Zarządu.
Ponadto z uwagi na podpisanie umowy ze Sponsorem tytularnym Firmą KRAM decyzją Walnego Zebrania zmieniona została nazwa drużyny na KRAM START Elbląg oraz przyjęto nowe logo drużyny.

PGNiG SUPERLIGA

KRAM START Elbląg - Vistal Gdynia

Elbląg

Sobota, 06 Styczeń godzina 18:00

23

37

Szczypiornistki Kram Startu idą na ciosem. W meczu 11. kolejki PGNiG Superligi elblążanki pokonały na wyjeździe Piotrcovię Piotrków Trybunalski 37:23. Było to szóste z rzędu zwycięstwo naszej drużyny. Start zakończył pierwszą rundę na najniższym stopniu podium.Cztery... więcej »