Gotowi na start

PROGRAM AKTYWUJĄCY DZIECI i MŁODZIEŻ „GOTOWI NA START!”

Program „Gotowi na Start! to zupełnie nowatorski oraz nie wymagający żadnych nakładów finansowych sposób na zwiększenie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Jego głównym założeniem jest popularyzacja sportu, a w szczególności piłki ręcznej. Nasz program ma w przyszłości przełoży

się na poprawę wyników sportowych wśród wszystkich uczestników oraz poszerzy wiedzę dydaktyczną wśród kadry nauczycielskiej. Elbląg ma bardzo bogatą tradycję i historię związaną z piłką ręczną. Przez wiele lat wysiłki wielu osób pozwalały na utrzymanie elbląskiej piłki ręcznej na najwyższym poziomie w Polsce. Kilkadziesiąt sezonów gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, to przede wszystkim zdobyte przez nas Mistrzostwo Polski w 1992 i 1994 roku, medale Mistrzostw Polski w 1991, 1993, 1997, 1998, 1999, 2000 roku, Puchar Polski w 1993, 1994 i 1999 roku oraz drugie miejsce w Pucharze Polski w 2005 roku. Nasz zespół również reprezentował Polskę występując w europejskich pucharach w sezonach 1994/95 i 1995/96.

Osiągnięte wyniki to niewątpliwy powód do dumy dla mieszkańców Elbląga. W elbląskim zespole pracuje asystent trenera seniorskiej reprezentacji polski oraz jej kadrowiczki. Polskie szczypiornistki są aktualnie czwartą drużyną świata. Pomimo ogromnego doświadczenia i naturalnych talentów popartych ciężką pracą w dalszym ciągu pragniemy się rozwijać i trenować przyszłych następców.

Z programem „Gotowi na Start!” chcemy dotrzeć do dzieci i młodzieży w elbląskich przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach, oraz szkołach ponadgimnazjalnych. Od 7.11.2014r. będziemy wysyłali do dyrektorów tych placówek zaproszenia do bezpłatnego skorzystania z naszego programu wraz z formularzem zgłoszeniowym. Będzie można go wypełnić i dostarczyć do klubu. Formularz zgłoszeniowy będzie można również wypełnić online za pomocą strony www.eksstart.pl. Taki formularz musi zawierać informację z jakiej szkoły pochodzi zgłaszana klasa/grupa, ogólną charakterystykę klasy/grupy oraz stopień umiejętności sportowych. Po otrzymaniu formularza przedstawiciel klubu (koordynator programu) skontaktuje się ze zgłaszającym celem umówienia terminu zajęć dopasowanych do planu lekcji oraz zajęć wychowania fizycznego konkretnej klasy/grupy.

Zajęcia będą prowadzone jako substytut klasycznej lekcji wychowania fizycznego po akceptacji dyrekcji placówki. Będą one polegały na prowadzeniu treningów ogólnorozwojowych z wykorzystaniem ćwiczeń, które są elementami standardowego treningu zespołu EKS Start Elbląg. Będą prowadziły je zawodniczki oraz kadra trenerska naszego klubu, która zadba o dostosowanie ich stopnia trudności do poziomu i umiejętności uczestników, tak by mogli rozwijać swoje umiejętności.

Chcemy by piłka ręczna, która w naszym mieście ma wielkie tradycje i historię uczestniczyła w życiu dzieci i młodzieży na co dzień.

Rafał Traks

Wiceprezes EKS START Elbląg

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

2.12.2014 godz. 11.30- 12.30 Przedszkole nr 8

4.12.2014 godz. 15.45- 17.00 SP nr 12

8.12.2014 godz. 11.00- 14.00 SP nr 9

9.12.2014 godz. 12.30- 13.30 Przedszkole nr 4

Data zgłoszenia

Szkoła

Klasa grupa

Wiek

Charakterystka grupy pod względem sportowym

Osoba kontaktowa

Telefon

E-mail

Wpisz starannie kod z obrazka

Terminarz nie jest jeszcze uzupełniony

25

26

Niestety nie udało się drużynie KRAM Startu powtórzyć sukcesu sprzed roku. W sobotę, w hali przy ul. Grunwaldzkiej 135, KRAM Start przegrał przed własną publicznością z drużyną ENERGA AZS Koszalin i ostatecznie zajął czwarte miejsce w rozgrywkach PGNiG Superlig Kobiet w... więcej »
Rehasport Clinic

KLUB

historia

Zarząd

Drużyna

hala

LIGA

terminarz

tabela

puchar

MULTIMEDIA

video

foto

AKTUALNOSCI

SPONSORZY

KONTAKT

KLUB KIBICA

SKLEP

Projekt oraz realizacja Agencja Reklamowa aktywwwni.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.

stat4u