Lata 2012-2013

Zakończyliśmy rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet w sezonie 2012/13. Po dwóch latach tytuł mistrzowski powrócił do Lublina. Zawodniczki z Koziego Grodu potrzebowały tylko 3-ch meczy do rozstrzygnięcia o zdobyciu złotego medalu. Drugie miejsce i srebrny medal zdobyły podopieczne Bożeny Karkut KGHM Metraco Zagłębie Lubin. Trzecie miejsce i brązowy medal, po bardzo emocjonujących pojedynkach, ( 5 spotkań w rywalizacji do 3 zwycięstw ) zdobyła drużyna KU AZS Politechnika Koszalin, pokonując dość niespodziewanie Mistrza Polski Vistal Łączpol Gdynia. Tabela końcowa:
1. SPR Lublin
2. KGHM Metraco Zagłębie Lubin
3. KU AZS Politechnika Koszalin
4. Vistal Łączpol Gdynia
5. KPR Jelenia Góra
6. Pogoń Baltica Szczecin
7. KSS Kielce
8. MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz
9. EKS START
10. MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski
11. KPR Ruch Chorzów
12. Aussie Sambor Tczew - spadek do I ligi.

Jeszcze przed zakończeniem sezonu 2011/12 w maju 2012 roku współpracę z drużyną EKS START rozpoczął doświadczony trener Jerzy Ciepliński. Do zespołu dołączyły nowo pozyskane przez Klub zawodniczki: Aleksandra Jędrzejczyk (skrzydłowa-Vistal Łączpol Gdynia), Sylwia Klonowska (kołowa-UKS Borek Wielkopolski), Ekaterina Dzhukeva - bramkarka, która od 2006 roku występowała w klubach Islandii, Hiszpanii a ostania w Norwegii. Do zespołu powróciła też Marta Karwecka. Przygotowania do nowego sezonu 2012/13 zepół rozpoczął 15 lipca na elbląskich obiektach. Później uczestniczył w zgrupowaniu sportowym w Zakopanym, gdzie zawodniczki pracowały nad siłą, wytrzymałością i szybkością. W sierpniu zespół EKS START brał udział w turniejach i rozgrywał mecze sparingowe. W dniach 24-27.08.2012r. w Elblągu odbył się Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga, w którym elblążanki zajęły 2-gie miejsce.
Przed pierwszym meczem w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet w Centrum Handlowym OGRODY, 6 września odbyła się uroczysta prezentacja drużyny EKS START. Nowym zawodniczkom uroczyście wręczono koszulki klubowe. Przez najbliższe 2 lata sponsorem technicznym drużyny będzie HUMMEL. Z dniem 31 stycznia 2013 roku, za porozumieniem stron, została rozwiązana umowa z trenerem Jerzym Cieplińskim. Od tego okresu nowym szkoleniowcem drużyny została Justyna Stelina.
Ostatecznie zespół EKS START zajął 9-te miejsce w końcowej klasyfikacji. Rozegrał w sumie 28 spotkań, 12 meczy wygrał, 14 spotkań przegrał i 2 zremisował. W rozgrywkach o PGNiG Puchar Polski dotarł do ćwierćfinałów, przegrał Z KGHM Metraco Zagłębie Lubin - zdobywcą tego trofeum. Bramki: 732:765.

PGNiG SUPERLIGA

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. - EKS START Elbląg

Piotrków Trybunalski

Sobota, 01 Wrzesień godzina

25

26

Niestety nie udało się drużynie KRAM Startu powtórzyć sukcesu sprzed roku. W sobotę, w hali przy ul. Grunwaldzkiej 135, KRAM Start przegrał przed własną publicznością z drużyną ENERGA AZS Koszalin i ostatecznie zajął czwarte miejsce w rozgrywkach PGNiG Superlig Kobiet w... więcej »
Rehasport Clinic

KLUB

historia

Zarząd

Drużyna

hala

LIGA

terminarz

tabela

puchar

MULTIMEDIA

video

foto

AKTUALNOSCI

SPONSORZY

KONTAKT

KLUB KIBICA

SKLEP

Projekt oraz realizacja Agencja Reklamowa aktywwwni.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.

stat4u