Lata 2010-2011

Do zadań jakie postawiono przed zespołem EKS START w sezonie 2010/2011 było znalezienie się w czołówce PGNiG Superligi. Realizacji tego zadania miały służyć wzmocnienia kadrowe. Do zespołu dołączyły: Agnieszka Wolska - rozgrywająca (SPR Lublin), Hanna Strzałkowska - skrzydłowa (MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski), Justyna Domnik - rozgrywająca (KU AZS Politechnika Koszalin), Monika Aleksandrowicz - rozgrywająca (Vistal Łączpol Gdynia),Anna Szott - obrotowa (Vistal Łączpol Gdynia), Ewelina Kędzierska - bramkarka (absolwentka SMS GLiwice, wychowanka SPS Żukovia). Przyjęto 12 juniorek z MKS TRUSO, które będą grały w I Lidze. Są to: Konefał Adrianna, Kochańska Małgorzata, Karwecka Marta, Woronko Marta, Szulc Agata, Lurka Magdalena, Brojek Natalia, Wacławska Żaneta, Klettke Elwira, Dajada Paulina, Jesionka Agnieszka, Gnidzińska Joanna. Pierwszym trenerem będzie Andrzej Drużkowski, jego asystentem i trenerem odpowiedzialnym za zespół I ligowy będzie Justyna Stelina. Bramkarki wspomagać będzie Agnieszka Kordunowska. Karierę ze sportem zakończyły Katarzyna Szklarczuk, która będzie zajmowała się sprawami administracyjnymi w klubie i Justyna Stelina, które będzie trenerem zespołu I ligowego.

Przygotowania do sezonu 2010/2011 zawodniczki rozpoczęły od tygodniowego cyklu treningowego w Elblągu. Następnymi etapami były zgrupowania sportowe w Sztutowie, Chojnicach, sparingi i turnieje towarzyskie. 

" W ostatnim sezonie były to jedyne zadowalające przygotowania do sezonu" - powiedział trener Andrzej Drużkowski.

Pod koniec sierpnia w Centrum Handlowym "Ogrody" odbyła się uroczysta prezentacja zawodniczek EKS START. Miała ona ciekawą oprawę. Na telebimie wyświetlane były twarze zawodniczek, przedstawiano ich dotychczasowe osiągnięcia a nowo przybyłym zawodniczkom Artur Zieliński wiceprezydent Elbląga wręczał koszulki.

W meczu inaugurującym rozgrywki PGNiG Superligi 4.09.2011r. EKS START, po bardzo zaciętym pojedynku, przegrał na wyjeździe z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 26:22 (12:14).

" Zespół zajął 5 miejsce po 12 kolejkach. Osiągnięte miejsce jest zadowalające. Zespół grał tylko 5 meczy u siebie (4 zwycięstwa, 1 porażka) oraz 7 meczy na wyjeździe (3 zwycięstwa, 2 remisy, 2 porażki). W trakcie trwania I rundy dało się zauważyć wzrost formy oraz coraz lepszą grę rekonwalescentek. Dystans dzielący od zespołów walczących o medal jest możliwy do odrobienia" - podsumował trener Andrzej Drużkowski.

Miniony sezon obfitował w wiele zmian. Jedną z nich było odejście trenera Andrzeja Drużkowskiego z powodu wyjazdu do Norwegii. Od 1.01.2011r. posadę szkoleniowca drużyny EKS START objął były trener SPR Lublin Grzegorz Gościński. Dnia 11.01.2011r. z funkcji Prezesa i członka Zarządu EKS START zrezygnował Stanisław Tomczyński. Funkcję Prezesa Klubu z dniem 12.01.2011r. objął dotychczasowy wiceprezes Krzysztof Święcicki.

Trzynasta kolejka PGNiG Superligi nie była pechowa ani dla zespołu STARTU ani dla debiutującego na ławce trenerskiej Grzegorza Gościńskiego. EKS pokonał Mistrza Polski SPR AZS POL Lublin 25:23 przegrywając do przerwy 10:14.

" Po zakończeniu II rundy fazy zasadniczej sezonu zespół uplasował się na V miejscu w tabeli. Miejsce zadowalające, aczkolwiek bardzo niewiele zabrakło, aby do walki o play - off przystąpić z miejsca IV, które na tym etapie rozgrywek dawałoby przewagę własnego parkietu przy walce do dwóch zwycięstw. Znacząca w tej kwestii zdaje się utrata punktu w wyjazdowym meczu z Ruchem Chorzów, czy też porażka z bezpośrednim sąsiadem z tabeli, zespołem KU AZS Politechniki Koszalin" - podsumował trener Grzegorz Gościński.

Mecze play - off zespół STARTU rozpoczął od rywalizacji z KU AZS Politechniką Koszalin. O przegranej i walce o miejsca poza finałową czwórką zadecydowały dogrywki w Koszalinie i przegrane jedną bramką.

Podsumowując zespół EKS START ostatecznie zajął 8 miejsce w rozgrywkach PGNiG Superligi. Rozwiązano kontrakt z Justyną Domnik i Monką Pełką - Fedak. Na urlop macierzyński udały się Marta Wiercioch (Miecznikowska) i Magdalena Białoszewska (Dolegało). EKS rozegrał w sumie 29 meczy. I Runda: 5 meczy wygranych, 4 przegrane i 2 remisy (w Kielcach i Lubinie).II Runda: 7 meczy wygranych, 3 przegrane i 1 remis w Chorzowie. Play - off: 3 wygrane, 4 przegrane.Bramki: 824 : 797 (w rundzie zasadniczej 621 : 584).Awans do PGNiG Superligi: KS Pogoń Handball Szczecin i Finepharm Jelenia Góra.Puchar Polski: KGHM Metraco Zagłębie Lubin.

EKS START II występujący w I Lidze zajął ostatecznie 6 miejsce w tabeli. Wygrał 7 meczy, 12 przegrał i 1 zremisował. Bramki: 576 : 587.

Dnia 18.07.2011r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze. Wśród zaproszonych gości był Grzegorz Nowaczyk prezydent Elbląga. Członkowie Walnego Zebrania udzieli absolutorium dla ustępującego Zarządu. W trakcie zebrania wybrano nowy Zarząd, w skład którego weszły dwie osoby: Paweł Jankowski i Krzysztof Święcicki. Po ukonstytuowaniu się Zarząd wyłonił Prezesa, którym został Krzysztof Święcicki zaś Paweł Jankowski będzie pełnił funkcję wiceprezesa.

PGNiG SUPERLIGA

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. - EKS START Elbląg

Piotrków Trybunalski

Sobota, 01 Wrzesień godzina

25

26

Niestety nie udało się drużynie KRAM Startu powtórzyć sukcesu sprzed roku. W sobotę, w hali przy ul. Grunwaldzkiej 135, KRAM Start przegrał przed własną publicznością z drużyną ENERGA AZS Koszalin i ostatecznie zajął czwarte miejsce w rozgrywkach PGNiG Superlig Kobiet w... więcej »
Rehasport Clinic

KLUB

historia

Zarząd

Drużyna

hala

LIGA

terminarz

tabela

puchar

MULTIMEDIA

video

foto

AKTUALNOSCI

SPONSORZY

KONTAKT

KLUB KIBICA

SKLEP

Projekt oraz realizacja Agencja Reklamowa aktywwwni.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.

stat4u