Lata 2007 – 2008

2007 – 2008

Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży juniorki młodsze MKS Truso zdobyły brązowe medale. Drużyna prowadzona przez Jerzego Ringwelskiego grała w składzie: Kamila Nowakowska, Paulina Luksa – Marta Karwecka, Magdalena Lurka, Karolina Narwojsz, Agata Szulc, Agnieszka Jesionka, Ewelina Ocalewicz, Natalia Brojek, Magdalena Dudko, Adrianna Konefał, Joanna Litwin, Anna Wachowicz, Aleksandra Klimowicz i Justyna Napiórkowska. O przyszłości kobiecego szczypiorniaka w Elblągu będą decydowały następczynie aktualnie grajacych w ekstraklasie zawodniczek. A z tym nie powinno być źle, bo reprezentantki elbląskiego Gimnazjum nr 2 zdobyły mistrzostwo Polski gimnazjalistek w piłce ręcznej.W połowie lipca piłkarki ręczne Startu wznowiły po wakacyjnej przerwie treningi. Na treningu pojawiły się nowe zawodniczki: bramkarka Iwona Łoś (AZS Gdańsk), rozgrywające Katarzyna Joszczuk (Słupia Słupsk) i Katarzyna Tutaj (KSS Kielce). Po urlopie macierzyńskim treningi wznowiła Alesia Mihdaliova, a z klubem pożegnały się Elżbieta Olszewska przechodząc do Zagłębia Lubin i Barbara Jasińska wracając do Zgody Ruda Śląska. Na urlop macierzyński udała się Monika Pełka-Fedak.

Drużyna Startu w sezonie 2007/2008 od lewej stoją: Andrzej Drużkowski, Anna Żurawska, Hanna Sądej, Adriana Celka, Katarzyna Joszczuk, Anna Frąckiewicz, Justyna Stelina, Katarzyna Szklarczuk, Katarzyna Tutaj, Janusz Serwadczak. Siedzą : Alesia Mihdaliova, Katarzyna Cekała, Magdalena Dolegało, Karolina Ziajka, Iwona Łoś, Marta Miecznikowska, Magdalena Borkowska, Anna Wiśniewska, Sylwester Soja.

Po dziewięciu kolejkach nowego sezonu elblążanki miały w dorobku tylko 3 punkty i zajmowały 10. miejsce w tabeli. Tak słabego wyniku nikt się nie spodziewał, wreszcie w 10. kolejce kibice doczekali się zwycięstwa nad „czerwoną latarnią” tabeli Słupią 33:21, a na zakończenie I rundy elblążanki ograły Ruch Chorzów 37:31 i awansowały na 9. miejsce w tabeli.To zapowiadało ponownie walkę zespołu o utrzymanie się w ekstraklasie. Piętą achilesową Startu była fatalna gra w obronie, przy równoczesnej słabej zaporze jaką stawiały bramkarki. W walce o utrzymanie Start wyprzedził Ruch Chorzów, Słupię Słupsk i Łącznościowca Szczecin. Elblążanki rozegrały 28. meczów ligowych odnosząc 12. zwycięstw, 1. remis i 15. porażek. Bilans bramkowy – 838:874.

źródło:mosir.elblag.eu

PGNiG SUPERLIGA

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. - EKS START Elbląg

Piotrków Trybunalski

Sobota, 01 Wrzesień godzina

25

26

Niestety nie udało się drużynie KRAM Startu powtórzyć sukcesu sprzed roku. W sobotę, w hali przy ul. Grunwaldzkiej 135, KRAM Start przegrał przed własną publicznością z drużyną ENERGA AZS Koszalin i ostatecznie zajął czwarte miejsce w rozgrywkach PGNiG Superlig Kobiet w... więcej »
Rehasport Clinic

KLUB

historia

Zarząd

Drużyna

hala

LIGA

terminarz

tabela

puchar

MULTIMEDIA

video

foto

AKTUALNOSCI

SPONSORZY

KONTAKT

KLUB KIBICA

SKLEP

Projekt oraz realizacja Agencja Reklamowa aktywwwni.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.

stat4u