Lata 2006 – 2007

  Na początku czerwca 2006 piłkarki ręczne młodziczki MKS Truso, po raz pierwszy w historii klubu zdobyły tytuł wicemistrzyń Polski. Srebrną drużynę prowadził Jerzy Ringwelski, a grała ona w składzie: Nowakowska, Klettke – Ocalewicz, Karwecka, Napiórkowska, Jesionka, Lurka, Woronko, Szulc, Dudko, Konefał. W połowie czerwca nie znany był jeszcze skład zespołów ekstraklasy kobiet, które rozpocząć miały nowy sezon. Nie zdecydowały się na skonsumowanie awansu KSS Kielce, a po nim Łączpol z Gdyni.

Tymczasem srebrne szczypiornistki Truso w nagrodę za sukces pojechały na turniej juniorek młodszych do niemieckiej Lubeki. W międzynarodowej rywalizacji 30. zespołów na trawiastych boiskach elblążanki zajęły drugie miejsce. W reprezentacji Polski na Akademickich Mistrzostwach Świata rozegranych w Gdańsku, wystąpiły piłkarki ręczne Startu Elbląg – bramkarka Izabela Zwiewka i skrzydłowa Katarzyna Koniuszaniec. Prowadzona przez trenera Jerzego Cieplińskiego reprezentacja wygrała w finale 26:21 z Węgrami i zdobyła złote medale. Grająca w ekstraklasie drużyna Startu, dzięki dotacji z Wojewódzkiej Federacji Sportu wyjechała w zaledwie 11. osobowym składzie na zgrupowanie do Spały. W ekipie zabrakło Pauliny Korowackiej, która zdecydowała się na zmianę stanu cywilnego, Katarzyny Koniuszaniec - studentki gdańskiej AWF i tym samym zawodniczki pozyskanej do tamtejszego AZS-u. Na urlop macierzyński poszła Alesia Mihdaliova, a Iwona Błaszkowska miała obowiązki na studiach. W klubie trwało gorączkowe dopinanie budżetu, a nową twarzą w barwach Startu została 27-letnia skrzydłowa Barbara Jasińska, była zawodniczka Zgody z Rudy Śląskiej.

Wyraźnie odczuwalne były luki kadrowe w pierwszych meczach elblążanek. W czwartej kolejce podopieczne trenera Zdzisława Czoski zanotowały zwycięstwo nad Politechniką Koszalińską, ale obowiązki pierwszego trenera przejął od niego Andrzej Drużkowski, który podjął zobowiązanie utrzymania drużyny w ekstraklasie. W październiku 2006 podjęto decyzję o ogrywaniu rezerw I zespołu w II lidze. Zespół Startu II pod wodzą trenera Dariusza Lotkowskiego rozpoczął rywalizację w tej lidze z drużynami Victorii Toruń i Sambora Tczew. Obradowało Walne Zebranie Członków KS „EB Start”, które zmieniło nazwę klubu na EKS „Start”. Na zakończenie kariery zdecydowała się Iwona Błaszkowska, a bramkarka Izabela Zwiewka wyjechała do pracy do Anglii.W nowy rok piłkarki weszły meczem z Sośnicą Gliwice w nowej hali przy Alei Grunwaldzkiej i wywalczyły remis 36:36.

Mistrzostwo grupy II ligi wywalczyła drużyna Startu II grając w składzie: Miecznikowska, Kochańska – Wacławska, Domagała, Buczkowska, Tarczyluk, Szalkowska, Wiśniewska, Szczepańska, Bendiuk, Sądej, Frąckiewicz, Borkowska, Wysocka i Dajda. Trenerem był Dariusz Lotkowski. Klub ze względów finansowych i organizacyjnych zrezygnował z awansu rezerw Startu do I ligi.

Po ostatnim, przegranym w żenującym stylu meczu z Zagłębiem z Lubina w rundzie zasadniczej, Start znalazł się w grupie zespołów zagrożonych spadkiem z ekstraklasy, a były nimi AZS AWF Katowice, Sośnica Gliwice i Ruch Chorzów. Elblążanki utrzymały się w ekstraklasie, którą pożegnały zespoły Gliwic i Katowic .

źródło:mosir.elblag.eu

PGNiG SUPERLIGA

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. - EKS START Elbląg

Piotrków Trybunalski

Sobota, 01 Wrzesień godzina

25

26

Niestety nie udało się drużynie KRAM Startu powtórzyć sukcesu sprzed roku. W sobotę, w hali przy ul. Grunwaldzkiej 135, KRAM Start przegrał przed własną publicznością z drużyną ENERGA AZS Koszalin i ostatecznie zajął czwarte miejsce w rozgrywkach PGNiG Superlig Kobiet w... więcej »
Rehasport Clinic

KLUB

historia

Zarząd

Drużyna

hala

LIGA

terminarz

tabela

puchar

MULTIMEDIA

video

foto

AKTUALNOSCI

SPONSORZY

KONTAKT

KLUB KIBICA

SKLEP

Projekt oraz realizacja Agencja Reklamowa aktywwwni.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.

stat4u