Kram Start w obliczu zmian.

Data dodania artykułu: 2018-06-19 10:17:28

Kram Start Elbląg w obliczu zmian
W poniedziałek, 18 czerwca br. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Elbląskiego Klubu Sportowego START za 2017 rok, na którym zatwierdzono sprawozdanie finansowe oraz udzielono absolutorium dla Zarządu. W klubie dojdzie do kilku zmian, nie tylko w kadrze zespołu.
Zebranie prowadzili wspólnie Stanisław Tomczyński – Prezes Klubu oraz Paweł Jankowski – Szef Rady Sponsorów. Prezes przedstawił sprawozdanie merytoryczne z działalności Zarządu, następnie zapoznano się z wynikami pracy komisji rewizyjnej oraz sprawozdaniem finansowym za 2017 r. Elbląski Klub Sportowy Start zamknął poprzedni rok ze stratą. Jednak dobrą informacją jest to, że klub zmniejszył zadłużenie w porównaniu do roku 2016. Nie będziemy żyli ponad stan oświadczył Paweł Jankowski. Budżet płacowy zostanie zmniejszony, a co za tym idzie zostanie odmłodzona kadra zespołu. Pozwoli nam to spłacić zadłużenie w sezonie 2018/19 – poinformował Szef Rady Sponsorów.
W zarządzie klubu nie dojdzie do zmian. Funkcję prezesa nadal będzie pełnił Stanisław Tomczyński. Członkowie stowarzyszenia zdecydowali, że do składu komisji rewizyjnej dołączy Przemysław Cegielski. Z dniem 11 czerwca 2018r.  stanowisko dyrektora klubu objął Łukasz Kuliński.
Podczas zebrania dyskutowano o przyszłości klubu. Prezes S. Tomczyński poinformował, że grę w klubie kontynuować będą Klaudia Powaga, Sołomija Szywerska, Barbara Choromańska, Magda Balsam, Katarzyna Kozimur, Hanna Yashchuk, Justyna Świerczek oraz Patrycja Świerżewska.
Trwają rozmowy na temat przedłużenia kontraktu z Aleksandrą Jędrzejczyk. Klub nie doszedł do porozumienia z Joanną Wagą. Kapitan drużyny otrzymała ofertę od Zarządu. Niestety z tej propozycji nie skorzystała.
Ponadto klub opuściły Aleksandra Dorsz (GTPR Gdynia, powrót z wypożyczenia), Aleksandra Kwiecińska (szuka klubu), Aleksandra Stokłosa (wypożyczenie do rumuńskiego CSU Cluj), Daria Szynkaruk (Pogoń Baltica Szczecin), a także Sylwia Lisewska (HCM Baia Mare – Rumunia).
Drużyna w dalszym ciągu prowadzona będzie przez trenera Andrzeja Niewrzawę. Z dniem 18 czerwca 2018r. została rozwiązana umowa zlecenie z fizjoterapeutą klubu Krzysztofem Garczarczykiem, trwają poszukiwania jego następcy. Z klubem pożegna się kierownik drużyny – Justyna Stelina.
Zarząd Klubu prowadzi rozmowy z zawodniczkami, które mają dołączyć do zespołu. Na podanie nazwisk jest jednak jeszcze za wcześnie. Wstrzymujemy się do spotkania z Prezydentem. Nie ukrywamy, że budżet nie jest domknięty i tych środków brakuje. Ze sponsorowania klubu, przed poprzednim sezonem, nieoczekiwanie wycofała się duża firma. Skutki tej decyzji odczuwamy do dzisiaj – wyjaśnił Paweł Jankowski. Liczymy na pomoc ze strony miasta. Ja jestem dobrej myśli – podsumował Jankowski. 

PGNiG SUPERLIGA

EKS START Elbląg - Metraco Zagłębie Lubin

Elbląg

Środa, 19 Wrzesień godzina 18:00

23

21

Porażką zakończyło się wyjazdowe spotkanie z KPR Kobierzyce. Elblążanki prowadziły do przerwy 14:10, ale ostatecznie przegrały 21:23.Nie udał się wyjazd do Kobierzyc elbląskiej drużynie. Po zwycięstwie w Piotrkowie Trybunalskim na inaugurację sezonu oraz nad Perłą Lublin w... więcej »
Rehasport Clinic

KLUB

historia

Zarząd

Drużyna

hala

LIGA

terminarz

tabela

puchar

MULTIMEDIA

video

foto

AKTUALNOSCI

SPONSORZY

KONTAKT

KLUB KIBICA

SKLEP

Projekt oraz realizacja Agencja Reklamowa aktywwwni.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.

stat4u