Kram Start kończy przygodę z europejskimi pucharami.

Data dodania artykułu: 2017-09-12 09:56:57

autor zdjęcia: Kram Start

Niestety nie udało się naszym zawodniczkom Kram Startu pokonać w dwu meczu norweskiej drużyny Byasen Handball Elite. W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej pucharu EHF CUP nasze zawodniczki rozegrały dwa spotkania w Trondheim. W meczu rozegranym w sobotę 9 września, podopieczne Andrzeja Niewrzawy przegrały 29:34, ulegając do przerwy jedną bramką 14:15. Sobotnie spotkanie rewelacyjnie rozpoczęła Aleksandra Kwiecińska, która trzykrotnie wpisała się na listę strzelczyń. Bardzo dobrze między słupkami spisywała się Sołomija Szywerska. Pierwsza poowa to wymiana ciosów bramka za bramkę. Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Nadal obydwa zespoły nastawione były na zdobywanie bramek. Dopiero w 47 minucie po kilku udanych interwencjach norweskiej bramkarki, Byasen wyszedł na kilku bramkowe prowadzenie, by ostatecznie wygrać spotkanie 29:34. W tym spotkaniu z naszej drużyny wyróżniona została Sylwia Lisewska.

KRAM Start Elbląg(POL) - Byasen Handball Elite(NOR) 29:34(14:15) 9.09.17r. godz.19;00

KRAM Start Elbląg: Szywerska, Powaga - Lisewska 8, Świerżewska 4, Jędrzejczyk 3, Kwiecińska 3, waga 2, Dorsz 2, Szynkaruk 2, Gerej 2, Yashchuk 2, Kozimur 1, Balsam, Choromańska, Stokłosa, Świerczek.

Byasen Handball Elite: Lerstad, Pedersen - Aardahl 6, Uthus 6, Hogdahl 4, Waade 4, Tomac 3, Orvarsdottir 3, Venn 2, Magnussen 2, Jacobsen 2, Hernes 2, Yttereng, Groetan, Holstad, Skogen.

W drugim spotkaniu, rozegranym 10 września, elblążanki musiały uznać wyższość drużyny z Trondheim. Jeszcze w pierwszej połowie dzielnie dotrzymywały im kroku, natomiast w drugiej odsłonie brakowało już skutecznych rzutów i ostatecznie KRAM Start uległ drużynie Byasen różnicą aż 10 bramek. W naszej drużynie wyróżniona została Hanna Yashchuk.

Byasen Hadball Elite(NOR) - KRAM Start Elbląg(POL) 28:18(14:12) 10.09.17r. godz.18:00

Byasen Hadball Elite: Pedersen,Lerstad - Aardahl 4, Venn 3, Waade 3, Magnussen 3, Orvasdottir 3, Jacobsen 3, Yttereng 2, Hogdahl 2, Groetan 2, Uthus 2, Skogen 1.

KRAM Start Elbląg : Szywerska, Powaga - Lisewska 5, Balsam 2, Jędrzejczyk 2, Kozimur 2, Świerżewska 2, Dorsz 1, Kwiecińska 1, Szynkaruk 1, Gerej 1, Stokłosa 1, Waga, Choromańska, Świerczek, Yashchuk.

PGNiG SUPERLIGA

Metraco Zagłębie Lubin - KRAM START Elbląg

Lubin

Piatek, 06 Październik godzina 18:00

28

25

Jeszcze przed przerwą na mecze reprezentacji Polski, w najbliższą środę 20 września odbędzie się kolejne spotkanie w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet. W 4. kolejce KRAM Start podejmować będzie KPR Jelenia Góra, która w ostatnim meczu pokonała KPR Ruch Chorzów w rzutach... więcej »