Wielki hit w Elblągu

Data dodania artykułu: 2018-09-11 20:45:14

autor zdjęcia:

W pierwszym meczu u siebie Start podejmie MKS Perłę Lublin. Aktualne Mistrzynie Polski odpadły właśnie w eliminacjach do Ligi Mistrzyń i w Elblągu będą chciały powetować sobie porażkę.

 

Na inaugurację rozgrywek lublinianki pewnie pokonały Arkę Gdynia 32:12. Następnie przystąpiły do walki o udział w najbardziej elitarnych rozgrywkach w Europie – Lidze Mistrzyń. Niestety dla naszych przeciwniczek marzenia o tych rozgrywkach muszą odłożyć o co najmniej rok. Niemiecki SG BBM Bietgheim wygrał 34-19 i wyrzucił Mistrzynie Polski za burtę.

 

Z kolei nasz zespół rozpoczął ligowe zmagania od zwycięstwa w Piotrkowie Trybunalskim (24:24 k. 5:4). Nie przyszło one jednak łatwo, ponieważ dopiero skuteczniej wykonywane rzuty karne zdecydowały o naszej wygranej. Starcie z Piotrcovią kontuzją okupiła Patrycja Świerżewska. Rozgrywająca Startu ma uszkodzony kciuk prawej dłoni i do gry wróci najprawdopodobniej za około miesiąc.

 

Duży ból głowy trener Startu, Andrzej Niewrzawa ma z obsadą bramki. Podczas treningu kontuzji łokcia doznała Klaudia Powaga i do dyspozycji trenera pozostała tylko Wioleta Pająk. Z pomocą wyszedł MKS Truso Elbląg, który zgodził się na szkoleniowe użyczenie Aleksandry Bałdyga. Juniorka Truso jest potwierdzona do gry i może zadebutować w środowym starciu.

 

Na szczęście, nie mamy tylko złych informacji. Humor kibicom poprawi wiadomość o powrocie do gry Hanny Yaschuk. Pochodząca z Białorusi zawodniczka otrzymała zielone światło od lekarzy i znajdzie się w kadrze na mecz.

 

Spotkanie z MKS Perłą Lublin rozpocznie się 12 września o godz. 18:00.

PGNiG SUPERLIGA

EKS START Elbląg - Metraco Zagłębie Lubin

Elbląg

Środa, 19 Wrzesień godzina 18:00

23

21

Porażką zakończyło się wyjazdowe spotkanie z KPR Kobierzyce. Elblążanki prowadziły do przerwy 14:10, ale ostatecznie przegrały 21:23.Nie udał się wyjazd do Kobierzyc elbląskiej drużynie. Po zwycięstwie w Piotrkowie Trybunalskim na inaugurację sezonu oraz nad Perłą Lublin w... więcej »
Rehasport Clinic

KLUB

historia

Zarząd

Drużyna

hala

LIGA

terminarz

tabela

puchar

MULTIMEDIA

video

foto

AKTUALNOSCI

SPONSORZY

KONTAKT

KLUB KIBICA

SKLEP

Projekt oraz realizacja Agencja Reklamowa aktywwwni.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.

stat4u