Podziel się :

Mecz 6. kolejki PGNiG Superligi kobiet w Elblągu dla Pogoni. Szczecinianki pokonały Start Elbląg 29:24 (10:11).

Mecz w Elblągu zapowiadał się niezwykle ciekawie dla kibiców. Oba zespoły słyną z zaciętych pojedynków między sobą, które zazwyczaj kończą się wynikiem „na styku”. Tym razem jednak ekipa z Grodu Gryfa wygrała różnicą 5-ciu bramek. Nie oznacza to, że miały łatwą przeprawę w Elblągu. Start postawił twarde warunki, ale na dobrze dysponowane rywalki było to za mało.

Początek meczu był wręcz wymarzony dla kibiców zgromadzonych w hali MOSiR. Co prawda to przyjezdne otworzyły wynik spotkania za sprawą Ivany Dezic, ale następne cztery trafienia były autorstwem Startu i w 9. minucie elblążanki prowadziły 4:1. Wynik mógł być wyższy, ale z rzutu karnego pomyliła się Katarzyna Kozimur.

Kolejne minuty to poprawa gry Pogoni, która doprowadziła do remisu 4:4. Start zanotował dłuższy przestój i dopiero Tatjana Trbović rzutem z 7. metrów poprawiła dorobek bramkowy Startu. Do końca pierwszej połowy trwała zacięta walka na parkiecie. Gra praktycznie bramka za bramkę do 30. minuty pozwoliła, aby to Start zszedł na przerwę z jednobramkową przewagą.

Druga odsłona to szybkie odrobienie strat przez szczecinianki. Na jedną bramkę Startu przyjezdne odpowiedziały czteroma bramkami i w 38. minucie wyszły na prowadzenie 14:12. Następnie elblążanki nie potrafiły odpowiednio wykorzystać podwójnego wykluczenia w ekipie Pogoni. W 44. minucie na 16:15 dla Elbląga rzuciła Aleksandra Jędrzejczyk i jak się później okazało było to ostatnie prowadzenie elblążanek w meczu.

Od. 46. minuty zaczęła rysować się przewaga Pogoni. Przyjezdne zdobywały bramki łatwo i do tego seriami. Trzy trafienia między 46. a 48. minutą i ponownie 3 trafienia między 50. a 53. minutą i prowadziły 22:18. Elblążanki starały się jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronię, ale zespół z Grodu Gryfa nie wypuścił już wygranej z rąk i ostatecznie zwyciężył różnicą 5-ciu bramek 29:24.

Start Elbląg – Pogoń Szczecin 24:29 (10:11)

Start: Pająk, Powaga – Balsam 1, Choromańska, Jędrzejczyk 4, Tarczyluk, Kozimur 3, Trbović 6, Gadzina 3, Świerżewska 4, Uścinowicz 2, Stapurewicz, Yashchuk 1.

Karne: 3/5

Kary: 10 min. (Choromańska, Jędrzejczyk, Uścinowicz – po 2 min., Trbović – 4 min.)

Pogoń: Pruenster, Krupa – Bozovic 2, Cebula 3, Urbańska, Janas 2, Wołoszyk 7, Szynkaruk 1, Dezic 2, Zawistowska 2, Kochaniak, Del Balzo 1, Agbaba 2, Blaźevic 7.

Karne: 4/6

Kary: 14 min. (Agbaba, Del Balzo, Blaźević – po 2 min., Dezic, Kochaniak – po 4 min.)